Historia Magistra Vitae

Dla wszystkich, którzy interesują się historią


#1 2009-09-12 13:09:20

Gregorus

I ranga

Skąd: Ducatus Loviciensis
Zarejestrowany: 2009-07-31
Posty: 77

Interesujące stanowiska archeologiczne

Jakie jest najciekawsze stanowisko archeologiczne, które ostatnio widzieliście (lub badaliście)?


Dicere est argentym, tacere aurum

Offline

 

#2 2009-09-13 10:47:01

Vapnatak

III ranga

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2009-07-30
Posty: 343

Re: Interesujące stanowiska archeologiczne

Illerup Ådal Nie badałem, nie widziałem, widziałem tylko w katalogach, przeczytałem tylko masę książek. Moim marzeniem jest zobaczyć je na własne oczy oraz inwentarz archeologiczny.

vapnatak


Barbarus hic ego sum, qui non intellegor ulli et vident stolidi verba latine Getae... (Owidiusz)

Offline

 

#3 2009-09-13 11:39:30

Moonsorrow

I ranga

Zarejestrowany: 2009-08-16
Posty: 56

Re: Interesujące stanowiska archeologiczne

Z tych widzianych - badania w Gdansku u Dominikanow na Starym Miescie - poznosredniowieczne piwnice kamienic i latryny, w ktorych praca jest przeokropna, ale rekompensuja to wspaniale znaleziska z calej Europy: nadrenska ceramika, angielskie fajki, przepiekne kafle, bogactwo po prostu;) A z tych, ktore chcialabym (ale to juz niedlugo;D zobaczyc to oczywiscie anglosasko - wikinski York.

Ostatnio edytowany przez Moonsorrow (2009-09-13 11:41:30)


Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują.

Albert Einstein

Offline

 

#4 2009-09-13 15:32:47

Gregorus

I ranga

Skąd: Ducatus Loviciensis
Zarejestrowany: 2009-07-31
Posty: 77

Re: Interesujące stanowiska archeologiczne

Hmmm

Hotel Jantar w Gdańsku - świetne badania miejskie, Jaskinia Biśnik - rewelacyjne badania jaskiniowe a z innych ciekawych stanowisk na których pracowałem a są godne odnotowania to: Ząbie, Wyszembork, Kuturbulak w Uzbekistanie, Tell Qaramel w Syrii.
A, że obecnie często wizytuje stanowiska archeologiczne więc lista ciekawostek może być dłuuuuga - ale ograniczę się do Smólska, Ludwinowa i Bodzi na Kujawach, Modlnicy i Modlniczki pod Krakowem no i Izdebna Kościelnego pod Warszawą.

Ostatnio edytowany przez Gregorus (2009-09-14 10:32:29)


Dicere est argentym, tacere aurum

Offline

 

#5 2009-09-14 00:15:31

Vapnatak

III ranga

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2009-07-30
Posty: 343

Re: Interesujące stanowiska archeologiczne

No to teraz ja: Kębłów k. Padwi Narodowej, osada łużycka (szaleństwo ceramiki - ponad 3 500 sztuk "garów", pełna gama narzędzi krzemiennych oraz szpila brązowa sztuk jeden), Trzebownisko k. Rzeszowa (stan. wielokulturowe z przewagą wczesnego średniowiecza), Radawa k. Jarosławia (osada łużycka), Siedliska k. Rzeszowa (wielokulturowe), Zwięczyca k. Rzeszowa (głównie neolit, grupa malicka), Radymno - Korczowa (sondaże pod autostradę), Terliczka k. Rzeszowa (autostrada) oraz liczne powierzchniówki.
Aha, byłbym zapomniał! Widziałem wykopaliska archeologiczne w Grecji w pobliżu Salonik. Za Chiny Ludowe nie pamiętam jakiego okresu dotyczyły. Wiadomo jedno: było to stanowisko na pewno bardzo ciekawe!

vapnatak


Barbarus hic ego sum, qui non intellegor ulli et vident stolidi verba latine Getae... (Owidiusz)

Offline

 

#6 2009-09-14 16:39:56

ania02101

IV ranga

4142556
Skąd: Opolskie
Zarejestrowany: 2009-07-30
Posty: 447
płeć: Kobieta

Re: Interesujące stanowiska archeologiczne

Z tych na których kopałam to stan. w Lyubotyniu - paleolit (spekulacje co do tego czy czasem nie obozował tam neandertalczyk) .
A inne to stan (ups nr nie pamiętam) cmentarzysko łużyckie w Kietrzu prowadzącym był prof. M.Gedl .


P.S. Jak coś jeszcze znajdę dopiszę.

Offline

 

#7 2009-09-14 23:21:28

Vapnatak

III ranga

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2009-07-30
Posty: 343

Re: Interesujące stanowiska archeologiczne

Polecam wczesnosłowiańskie grodzisko w Trzcinicy k. Jasła. Minimum raz lub dwa razy w tygodniu bywam również na grodzisku wczesnośredniowiecznym (XI - XIII w.) w Lubeni k. Rzeszowa.

vapnatak


Barbarus hic ego sum, qui non intellegor ulli et vident stolidi verba latine Getae... (Owidiusz)

Offline

 

#8 2009-09-21 14:28:52

Vapnatak

III ranga

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2009-07-30
Posty: 343

Re: Interesujące stanowiska archeologiczne


Barbarus hic ego sum, qui non intellegor ulli et vident stolidi verba latine Getae... (Owidiusz)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.hotels-world.pl/ worldhotels-in