Historia Magistra Vitae

Dla wszystkich, którzy interesują się historią

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#16 2009-08-31 10:22:32

ania02101

IV ranga

4142556
Skąd: Opolskie
Zarejestrowany: 2009-07-30
Posty: 447
płeć: Kobieta

Re: Walczące kobiety- odtwórstwo.

Jednocześnie bardzo bym chciał zobaczyć taką sytuację, iż w szranki stają kobiety.

W takim razie zapraszam Cię na pokaz mojej drużyny za jakiś czas jak tylko zdrowie mi się poprawi

Offline

 

#17 2009-08-31 10:40:45

Vapnatak

III ranga

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2009-07-30
Posty: 343

Re: Walczące kobiety- odtwórstwo.

Jasne! Z przyjemnością bym wpadł! To drużyna "słowiańska"?

vapnatak


Barbarus hic ego sum, qui non intellegor ulli et vident stolidi verba latine Getae... (Owidiusz)

Offline

 

#18 2009-08-31 11:19:39

ania02101

IV ranga

4142556
Skąd: Opolskie
Zarejestrowany: 2009-07-30
Posty: 447
płeć: Kobieta

Re: Walczące kobiety- odtwórstwo.

Tak jesteśmy drużyną "słowiańską". Chociaż za moją namową i przez to że uwielbiam epokę kamienia chcemy rozszerzyć swoją działalność i na paleolit. Będziemy pierwszą grupą polską, która zajmie się paleolitem Ale do tego trzeba czasu jak na razie kończy się na próbach łupania kamieni xD

Offline

 

#19 2009-08-31 11:32:17

Vapnatak

III ranga

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2009-07-30
Posty: 343

Re: Walczące kobiety- odtwórstwo.

No cóż, nie urywam, że przed Wami spore wyzwanie. Wyzwanie to to zarówno pod kątem merytorycznym, bo przecież będziecie musieli opanować zarówno wiedzę teoretyczna, a później zamienić ją w praktykę. Praktyka to nie byle jaka, bo mamy przecież parę technik obrabiania krzemieni, ale też i kości oraz drewna. Poza tym, zapewne będziecie musieli się zmierzyć ze swojego rodzaju presją otoczenia, ponieważ, jak mówisz, będziecie pierwszą grupą rekonstrukcyjną o takim bloku tematycznym. Ciekawe jak sobie poradzicie, co wymyślicie, jeśli np. będziecie chcieli pokazać jakiś rytuał religijny, pogrzeb, i najważniejsze, polowanie. Życzę Wam oczywiście wszystkiego dobrego jednocześnie trzymając wszystkie dwa kciuki!

vapnatak


Barbarus hic ego sum, qui non intellegor ulli et vident stolidi verba latine Getae... (Owidiusz)

Offline

 

#20 2009-08-31 11:41:22

Moonsorrow

I ranga

Zarejestrowany: 2009-08-16
Posty: 56

Re: Walczące kobiety- odtwórstwo.

Ja dodam tylko, ze kilka lat temu przy uniwerku w Poznaniu istniala grupa odtworstwa zajmujaca sie neolitem, dzialala czesto np.: w Biskupinie, nie wiem czy ciagle istnieje, jednakowoz o grupie takiej zwiazanej z paleolitem nic mi nie wiadomo;)...tez zycze powodzenia i wytrwalosci;D

Ostatnio edytowany przez Moonsorrow (2009-08-31 11:41:41)


Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują.

Albert Einstein

Offline

 

#21 2009-08-31 12:43:53

ania02101

IV ranga

4142556
Skąd: Opolskie
Zarejestrowany: 2009-07-30
Posty: 447
płeć: Kobieta

Re: Walczące kobiety- odtwórstwo.

Wyzwanie to to zarówno pod kątem merytorycznym, bo przecież będziecie musieli opanować zarówno wiedzę teoretyczna, a później zamienić ją w praktykę. Praktyka to nie byle jaka, bo mamy przecież parę technik obrabiania krzemieni, ale też i kości oraz drewna.

Ale wydaje mi się że jeśli skupilibyśmy się na ludności danej kultury nie musielibyśmy umieć obrabiać krzemienie, kości i drewna w każdej z technik.


Ciekawe jak sobie poradzicie, co wymyślicie, jeśli np. będziecie chcieli pokazać jakiś rytuał religijny, pogrzeb, i najważniejsze, polowanie.

Powiedzmy że przywdziejemy skóry zwierząt i będziemy biegać w poszukiwaniu mamuta <hahaha>. A tak już na poważnie. Niestety będzie to trudne zadanie ponieważ nie wiadomo dokładnie jak przebiegały pogrzeby, rytuały czy też polowania. Żadnych zapisków więc nie wiadomo na czym mamy się opierać, co może wiązać się z tym iż ktoś może posądzić nas o to iż odtwarzamy coś nie zgodnego z historią (prahistorią).

Offline

 

#22 2009-08-31 13:05:09

Vapnatak

III ranga

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2009-07-30
Posty: 343

Re: Walczące kobiety- odtwórstwo.

ania02101 napisał:

Powiedzmy że przywdziejemy skóry zwierząt i będziemy biegać w poszukiwaniu mamuta <hahaha>. A tak już na poważnie. Niestety będzie to trudne zadanie ponieważ nie wiadomo dokładnie jak przebiegały pogrzeby, rytuały czy też polowania. Żadnych zapisków więc nie wiadomo na czym mamy się opierać, co może wiązać się z tym iż ktoś może posądzić nas o to iż odtwarzamy coś nie zgodnego z historią (prahistorią).

Zawsze też możecie wprawić w czyn hipotezy w tych kwestiach najlepszych naukowców zajmujących się tymi problemami i według ich wskazówek rekonstruować, np. pogrzeb. Przecież ludzie zajmujący się archeologią eksperymentalną sami posiłkują się hipotezami archeologów. Zawsze istnieje ryzyko, że dana czynność w rzeczywistości nie wyglądał przed tysiącleciami właśnie tak lub też nie była wykonywana w ten sposób jaki głosi teoria jakiegoś znanego i uznanego badacza.

vapnatak


Barbarus hic ego sum, qui non intellegor ulli et vident stolidi verba latine Getae... (Owidiusz)

Offline

 

#23 2009-08-31 13:10:21

ania02101

IV ranga

4142556
Skąd: Opolskie
Zarejestrowany: 2009-07-30
Posty: 447
płeć: Kobieta

Re: Walczące kobiety- odtwórstwo.

Można i nawet trzeba bo na czym innym mielibyśmy się opierać? Przecież nie oprzemy się na tysięcy krzemieni wykopanych na danym stanowisku

Offline

 

#24 2009-08-31 13:12:23

Vapnatak

III ranga

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2009-07-30
Posty: 343

Re: Walczące kobiety- odtwórstwo.

To prawda. Ale pamiętaj o tym, że hipotezy powstawały właśnie na takim materiale.

vapnatak


Barbarus hic ego sum, qui non intellegor ulli et vident stolidi verba latine Getae... (Owidiusz)

Offline

 

#25 2009-08-31 13:20:57

ania02101

IV ranga

4142556
Skąd: Opolskie
Zarejestrowany: 2009-07-30
Posty: 447
płeć: Kobieta

Re: Walczące kobiety- odtwórstwo.

Wiem i zdaje sobie sprawę Jednak jakoś ciężko mi wyobrazić sobie że na podstawie kilku kamieni można podać jakąś hipotezę, no ale ja może za jakiś czas też tak będę czynić

Offline

 

#26 2009-08-31 13:40:58

Vapnatak

III ranga

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2009-07-30
Posty: 343

Re: Walczące kobiety- odtwórstwo.

Nie na kilu, a na tysiącach, żeby nie powiedzieć milionach. To wszystko to metoda prób i błędów, wzajemnych porównań, doświadczeń oraz logicznego i racjonalnego myślenia. Ale zejdźmy z tego offtopa i przejdźmy do meritum może?

vapnatak


Barbarus hic ego sum, qui non intellegor ulli et vident stolidi verba latine Getae... (Owidiusz)

Offline

 

#27 2009-10-06 14:21:02

NRohirrim

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-10-06
Posty: 52

Re: Walczące kobiety- odtwórstwo.

Nie mam nic przeciwko. Zwłaszcza jak będą rekonstruować waleczne Amazonki i przebiorą się w lamparcie skóry

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://lukaszsurma.pl/ Hotele Szwajcaria